Akým smerom sa budú uberať hypotéky do konca roka?
Akým smerom sa budú uberať hypotéky do konca roka?
Žiadatelia sa v snahe získať hypotéku s čo najvýhodnejšími podmienkami musia prispôsobovať aktuálnemu dianiu. Otázne je, na čo sa ešte do konca roka majú pripraviť? 
 

Klienti sa prispôsobujú prísnejším pravidlám 

Bol to už tretí marec za sebou, čo došlo k zmenám v podmienkach získavania hypoték. Na scénu prišlo obmedzovanie úverov s 80% a 90% pomerom LTV, vykonávanie stress testov a dôkladnejšie preverenie príjmov klientov, ktorí si budú musieť zvyknúť na prísnejšie pravidlá vedúce k vyššej bezpečnosti a zníženiu rizík pre banky aj žiadateľov.

Otáznik visí nad ďalším zvyšovaním úrokov

Od začiatku roka sa už úroky niekoľkokrát zvýšili, no k tomu zatiaľ pristúpilo len zopár bánk. Tie ostatné čakajú a podľa prognóz si tento krok nechajú do budúceho roku. Čoskoro sa totiž...

pokračocanie TU: https://realityexkluziv.sk/blog/akym-smerom-sa-budu-uberat-hypoteky-do-konca-roka

Najnovšie články a rady - Archiv článkov
Ako využiť voľnú izbu v 4-izbovom byte
Pokračovanie článku

Akým smerom sa budú uberať hypotéky do konca roka?
Hypotekárny trh nás pravidelne zásobuje rôznymi novinkami ovplyvňujúcimi celkový vývoj v tejto sfére.
Pokračovanie článku


Rekonštrukcia bytu zvýši cenu o pár tisíc!
Kúpa a vlastníctvo bytu nespĺňa len praktickú funkciu spojenú s bývaním. V hre je aj tvorba osobného majetku a šanca využiť nehnuteľnosť ako investíciu. Rovnako ako pri novostavbách to platí aj v prípade starších bytov. Tie však potrebujú rekonštrukciu, až potom môžu splniť nároky na bývanie a zároveň disponovať vyššou hodnotou.
Pokračovanie článku

Pozor na hotovostné platby pri obchode s nehnuteľnosťou!
Pokus zabrániť daňovým únikom, snaha mať kontrolu nad predajom nehnuteľností alebo len prísny zákon plný zbytočných obmedzení? Nech to je akokoľvek, porušiť zákaz platiť pri obchode s nehnuteľnosťami v hotovosti viac, ako je dovolené, sa vôbec nevypláca.
Pokračovanie článku
Nové Bývanie