Slováci si pri rekonštrukcii veria.
Slováci si pri rekonštrukcii veria.

Kreativita zdobí slovenskú mentalitu odjakživa a táto zaujímavá vlastnosť jej pomáha aj v oblasti stavebníctva, kde sa prejavuje celkom výnimočne. Využiť ju dokážeme napríklad pri rekonštrukciách, s ktorými si v množstve prípadov dokážeme pomôcť bez odbornej pomoci. A tých prípadov nie je vôbec málo, pretože niektoré nehnuteľnosti boli zrekonštruované celé len s minimálnou pomocou firmy. 

 Svojpomocne najviac na vidieku

 Svojpomocné riešenie rekonštrukcií je na Slovensku typické najmä na vidieku. Miestni si pomáhajú rodinou a priateľmi, takže každý prispeje nejakými znalosťami, čím niekedy dokážu spraviť celú robotu aj sami. Najviac sa k takýmto prácam na vlastnú päsť pristupuje v košickom a nitrianskom kraji, no ani na severe Slovenska to nie je nič výnimočné. Naopak najvyšší dopyt po službách stavebných firiem je v hlavnom meste a trnavskom okrese. 

 Nepodceňujte nutnosť odbornej práce

 Šikovný kutil dokáže zvládnuť mnoho rekonštrukčných postupov sám, pričom mu na to stačia  správne znalosti teórie a praktické skúsenosti. Sebestačný prístup k rekonštrukciám by sa však nemal uplatňovať vždy, pokiaľ naozaj nie ste profíkom. Niektoré činnosti súvisiace so stropmi, strechou, statikou či zateplením si vyžadujú profi prácu, takže odporúčame sa obrátiť na nejakú kvalitnú firmu.

 Podobne odhodlaných kutilov ako na Slovensku dokážeme nájsť aj v susedných Čechách. Obe národy spája kreatívne zmýšľanie a ochota samostatne sa realizovať. Okrem toho to prináša úsporu financií a za predpokladu dobre odvedenej práce aj vynikajúci pocit. Pokiaľ dokážete zvládnuť niektoré z rekonštrukčných krokov samostatne a dodržíte bezpečnostné zásady, držíme Vám palce k úspešnému vykonaniu práce.

 

Text : Róbert Bosák pre  Reality Exkluzív

Najnovšie články a rady - Archiv článkov
Prečo si vybrať k Vašej firme aj NOVÝ Peugeot Boxer
S cieľom zabezpečiť vysokú úroveň kvality, spoľahlivosti a vytrvalosti bol Peugeot Boxer podrobený mnohým záťažovým testom v extrémnych podmienkach:
Pokračovanie článku

Bývanie v prenájme nám nevonia – preferuje ho len 11% Slovákov
Nízka obsadenosť voľných bytov, pomaly rastúce príjmy prenajímateľov aj minimum novostavieb určených k prenájmu.
Pokračovanie článku


Ako využiť voľnú izbu v 4-izbovom byte
Pokračovanie článku

Akým smerom sa budú uberať hypotéky do konca roka?
Hypotekárny trh nás pravidelne zásobuje rôznymi novinkami ovplyvňujúcimi celkový vývoj v tejto sfére.
Pokračovanie článku
Nové Bývanie